درخواست نصب آسانسور در چند مرحله

اگر برای نصب و راه اندازی آسانسور خود نیاز به تیم مجرب و مطمئن مجموعه فرابالابر را دارید تنها کافیست فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

ثبت سفارش آسانسور

متن سربرگ خود را وارد کنید

مراحل نصب و راه اندازی آسانسور

مراحل نصب و راه اندازی آسانسور

 • اخذ استاندارد آسانسور

اخذ استاندارد برای درخواست نصب آسانسور مهم ترین مرحله است که خودتان نمی توانید شخصی اقدام به اخذ استاندارد کنید چون این کار زمان بر است. جهت درخواست نصب آسانسور در صورتی که ساختمان نوساز باشد، شرکت ساختمان سازی بایستی رضایت نامه درخواست نصب آسانسور را امضا کند. اما برای درخواست نصب آسانسور برای ساختمان های قدیمی بایستی کلیه مالکین واحدها نسبت به نصب اسانسور رضایت داشته باشند.

برای اطمینان کامل از رعایت استانداردهای لازم در طراحی، نصب و آسانسور بهتر است کار را به یک شرکت مهندسی آسانسور شرکت فرابالابر بسپارید. ما طبق تمام استانداردها اقدام به نصب آسانسور می کنیم و استانداردهای لازم را دریافت می کنیم. اگر لازم باشد شما اقدامی داشته باشید، همکاران ما به شما راهنمایی های لازم را انجام می دهند.

فرا بالابر، تولید و نصب انواع بالابر خانگی به همراه بیمه

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

 • تهیه نقشه و مکان یابی آسانسور

تهیه مکان آسانسور مهم ترین نکته در سفارش نصب و راه اندازی آسانسور است. به طور مثال بهتر است آسانسور در امتداد یا انتهای راهرو، در نزدیکی راه پله ها یا به صورت برجستگی بر روی دیوار خارجی نصب شود . هم چنین آنالیز طراحی که شامل محاسبه وزن مسافر می شود، در این مرحله صورت می گیرد.

برای نصب استاندارد آسانسور به یک شرکت آسانسور نیاز دارید. این شرکت بایستی کلیه استانداردهای نصب و راه اندازی را بداند و به کادری از مهندس معمار، کارشناس برق، طراح داخلی و نصاب آسانسور کاملا حرفه ای مجهز باشد.

 مهندسین شرکت آسانسور فرابالابر با بهره گیری از کادری از کارشناسان متخصص می باشد. جهت درخواست نصب آسانسور برای خانه یا محیط های اداری و تجاری همکاران ما در محل حضور می یابند و نقشه و شرایط ساختمان بررسی کرده و بهترین نقشه را طراحی و مناسب ترین مکان را برای نصب آسانسور تعیین می کنند.

تهیه نقشه و مکان یابی آسانسور
 • آماده کردن کف چاله آسانسور

آماده کردن ارتفاع تا کف یکی دیگر از مراحل نصب آسانسور است.حداقل این ارتفاع معمولا ۱۸۰ سانتی متر تا ۱۹۰ سانتی متر مشخص می شود. البته  این ارتفاع به نوع آسانسور و مقدار وزن بستگی دارد. فضای کف چاله معمولا برای نصب شامل قطعات آسانسور مانند: گاورنر سقوط، بافرها، سکوی ضربه گیر و سینی کابین می شود.

در چاله آسانسور جایی به اندازه ۱۰۰ در ۵۰ در ۶۰ سانتی متر تعیین می شود که به آن «فضای جان پناه» می گویند. این فضا مخصوص سرویس کارهای آسانسور است که اگر آسانسور به شکل ناخودآگاه به حرکت در آمد، سروسیکار بتواند از این فضای معروف جان پناه برای آسیب ندیدن، استفاده کند.برای ساختمان های قدیمی بدون جان پناه، سرویس‌کار جهت ایمنی  هنگام کار داخل چاله از سکوی پرتابل فلزی استفاده می کند.

 • آهن کشی آسانسور

اصلی ترین مرحله نصب آسانسور آهن کشی یا ریل آسانسور بوده و از جهت ایمنی اهمیت زیادی دارد. برای همین این مرحله باید به خوبی و به طور تخصصی انجام شود. مرحله آهن کشی، به مرحله ستون کشی و شاسی کشی و ریل کاشی نیز معروف است. اگر آهن کشی در این مرحله به درستی انجام شود، باعث ثابت شدن ریل های کابین آسانسور می شود و همین امر موجب می شود آسانسور، فاقد تکان و لرزش باشد.

در مرحله آهن کشی با توجه به تحمل وزن و ظرفیت مورد نظر، چهار یا شش ستون برای هر آسانسور در نظر گرفته می شود.اگر بیش از حد ظرفیت اعلام شده، بار حمل شود، اتاقک یا کابین از ریل جدا خواهد شد. بعد از درخواست نصب آسانسور برای مغازه خانه یا ادارات مختلف با سپردن کلیه کارها به مهندسین شرکت فرا بالابر از بابت آهن کشی کاملا تخصصی و استاندارد آسوده خاطر باشید.

 • نصب درب طبقات مختلف آسانسور

دو نوع درب در هر آسانسوری نصب می شود  درب کابین که هنگام حرکت کابین آسانسور، به حرکت در می آید   درب طبقات که در هر طبقه از ساختمان برای آسانسور تعبیه شده اند و در جای خود ثابت هستند.فضاسازی برای نصب درب آسانسور در مرحله آهن کشی انجام می شود.

درب بایستی به شکل تراز نصب شود و برای همین مرحله شاقول کاری به شکل اصولی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شاقول کاری و براکت های آسانسور به درستی نصب نشوند، بعد از گذشت زمان، درب های طبقاتی آسانسور لَش می اندازند و به سختی باز و بسته می شوند.

 

 

آشنایی با انواع درب آسانسور

آشنایی با انواع درب آسانسور

برای بالابردن ایمنی در ساختمان از درب طبقات آسانسور استفاده می کنند. در ادامه به انواع پرکاربرد درب آسانسور می پردازیم.

 • درب اتوماتیک

این نوع درهای طبقاتی که به درب های تمام اتوماتیک نیز معروف هستند، هم زمان با درب کابین آسانسور، درب طبقه نیز باز و بسته می شود.

 • درب لولایی یا نیمه اتوماتیک

این نوع درب ها ساختاری شبیه به درب های معمولی دارند و با دست باز و بسته می شوند. از آن جایی که در حین حرکت آسانسور یا نبودن کابین آسانسور در طبقه، درب قفل می شود و این درب ها قابل باز کردن نیستند. از این جهت، به آن ها درب های نیمه اتوماتیک اطلاق می شود.

شرکت فرابالابر بعد از درخواست نصب آسانسور برای فروشگاه یا مرکز تجاری شما بسته به نوع ساختمان و کاربری آن انتخاب رنگ و نوع درب آسانسور را به مشتری می سپارد؛ از طرف دیگر با انجام مراحل به صورت تخصصی، از به بروز مشکل در زمینه نصب درب جلوگیری به عمل می آورد.

نصب مکانیکی آسانسور

نصب مکانیکی آسانسور

در این مرحله نصب موتور، کابین، فلکه هرز گرد، گاورنر و تجهیزات دیگر انجام می شود. برای همین استفاده از متریال مرغوب و نصب حرفه ای و تجهیزات باکیفیت اهمیت زیادی دارد مراحل نصب مکانیکال در مراحل درخواست نصب آسانسور شامل موارد زیر می شود:

 • نصب موتور آسانسور

نصب آسانسور از اصلی ترین مرحله در مراحل نصب و راه اندازی آسانسور به شمار می رود. موتور آسانسور با در نظر گرفتن عواملی مانند: وجود گیربکس، ، قدرت و توان اسمی، کنترل دور و طرفیت آسانسور تعیین می شود.

 • نصب شاسی موتور

شاسی موتور آسانسور یک قطعه فلزی است که قطعاتی مانند موتور و فلکه هرزگرد بر روی آن قرار داده می شوند. تمام قطعات مکانیکی آسانسور به شاسی موتور متصل می شوند. برای همین جوشکاری تخصصی آن بایستی توسط کارشناسان حرفه ای فرابالابر با دقت تمام انجام شود. هم چنین اصول و استانداردهای لازم در این زمینه کاملا رعایت میشود.

 • نصب کابین آسانسور

شامل اتاقک برای حمل مسافر می باشد. طراحی داخلی ان باید شیک و ظاهری زیبا داشته باشد. از همه مهم تر کابین باید کامل ایمن طراحی شده باشد چون امنیت مسافران در مرحله نصب کابین تضمین می شود و دیوارها، کف و سقف کابین، تحمل کشش وارده با توجه به ظرفیت آسانسور را داشته باشند. برای همین بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

داخل کابین آسانسور معمولا تجهیزات و تزییناتی مانند ، روشنایی آینه ، کف پارکت و این ها در نظر می گیرند. البته باید کابین آسانسور برابر تغییرات محیط مقاوم بوده و دچار پوسیدگی و فرسایش نشود.

 • نصب فلکه هرزگرد آسانسور

فلکه هرزگرد سیستمی جهت تعلیق برای انتقال قدرت و ایجاد فاصله می باشد. هنگام انتخاب هرزگرد مناسب باید نوع موتور را نیز در نظر بگیرید؛. به این شکل که بایستی کلیه پارامترها مانند تعداد و نوع و قطر شیارهای موتور و هرزگرد با یکدیگر هماهنگ باشند.

 • نصب گاورنر آسانسور

گاورنر جهت ایمنی بیشتر آسانسور در داخل آسانسور تعبیه می شود از بروز مشکلاتی مانند سقوط آسانسور جلوگیری می کند. گاورنر ترمز مکانیکی محسوب می شود که هنگام بروز مشکلاتی چون سرعت بالا و سقوط آزاد، گاورنر وارد عمل می شود، پاراشوت یا همان ترمز اضطراری را فعال می کند و باعث توقف کابین آسانسور می شود.

 • نصب پاراشوت آسانسور

پاراشوت همان ترمز اضطراری است با گاورنر به صورت هم زمان کار می کنند. بدین صورت که زمان بروز مشکلاتی چون سرعت بالا یا سقوط، گاورنر به پاراشوت دستور توقف می دهد. پاراشوت انواع مختلفی چون غلتکی، تدریجی و لحظه ای دارد. با توجه به درخواست نصب آسانسور، نوع آسانسور و سرعت نوع پاراشوت نیز انتخاب می شود.

نصب تجهیزات مکانیکی دیگر آسانسور

نصب تجهیزات مکانیکی دیگر آسانسور

به جز قطعاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم تجهیزاتی مانند وزنه تعادل، یوک کابین، شالتر، بافر، سیم بکسل، ، کفشک آسانسور، قلاب سر بکسل زنجیر جبران نصب می شود.

 • نصب الکتریکی و برق کشی آسانسور

این مرحله از درخواست نصب آسانسور به نصب الکتریکی اسانسور می گویند که شامل مراحل زیر می شود:

 • نصب تابلو فرمان آسانسور

بردی اصلی و مرکزی آسانسور، تابلو فرمان نام دارد. این تابلو شامل قطعاتی مختلفی الکترونیکی از جمله ریزپردازنده ها می شود. از طریق ریزپردازنده موقعیت کابین آسانسور را توسط سنسورها دریافت می شود و با پردازش آن ها آسانسور حرکت یا توقف می کند.

مواردی مانند: کنترل ترمزها کنترل سوییچ ها، کنترل سرعت و حرکت آسانسور، کنترل درب کابین و به طور کلی پردازش و اجرای درخواست ها و فرمان ها از طبقات مختلف کار اصلی تابلو فرمان آسانسور می باشد.

تابلو فرمان تک سرعته و دو سرعته با توجه به نوع موتور در شرکت فرا بالابر قابل سفارش می باشد. فراموش نکنید که تابلو فرمان و موتور از لحاظ سرعت باید با هم تطابق داشته باشند.

 • نصب تابلو سه فاز

این تابلو سه فیوز دارد که برای امنیت مسافران به سیم کشی آسانسور از نوسانات جریان برقی کمک می کند. لازم به ذکر است نصب این تابلوی سه فاز به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد.

 • نصب تراول کابل

تراول کابل میان تابلو فرمان و قطعات الکتریکی موجود بر روی کابین، ارتباط برقرار می می کند. این کابل همیشه به همراه کابین آسانسور حرکت می کند، به همین دلیل باید از جنس باکیفیت، محکم و انعطاف پذیری ساخته شده باشد.

 • نصب تجهیزات الکتریکی دیگر آسانسور

به جز موارد بالا، نصب شستی آسانسور، نصب شالتر، نصب سنسور آهنربایی، انکودر، جعبه رویزیون بر روی آسانسور انجام می شوند.

بهترین شرکت طراحی، ساخت و نصب آسانسور

کلیه مراحل درخواست نصب آسانسور باید توسط نصاب و مهندسین متخصص طراحی و اجرا شود. شرکت فرا بالابر با بهره گیری از کارشناسان باتجربه و استفاده از قطعات و تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی باکیفیت و مناسب ترین قیمت آسانسور، بهترین انتخاب برای درخواست نصب آسانسور میباشد.

این شرکت کلیه استانداردها را رعایت می کند و برای تضمین کیفیت خود به مشتریان خود گارانتی می دهند. کافی است با مشاورین ما در شرکت فرابالابر تماس بگیرید و از خدمات ما بهره ببرید.

سوالات متداول درباره درخواست نصب آسانسور

می توانید به طور مستقیم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان همکاران ما در بخش فروش آسانسور استفاده کنید.

هزینه درخواست نصب آسانسور با توجه به نوع موتور، نوع درب انتخابی و نوع ریل متفاوت است.

فضای نصب آسانسور شامل فضای عرضی، عمودی و مقطعی می شود که برای محاسبه دقیق باید ابتدا محل نصب آسانسور توسط همکاران ما بررسی شود.

فرا بالابر، تولید و نصب انواع بالابر خانگی به همراه بیمه

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)