مقالات و دسته بندی ها

چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟

عوض کردن آهنگ آسانسور

گذاشتن آهنگ برای آسانسور به سال 1930 بر می گردد. در ابتدا داخل آسانسور آهنگ های کلاسیک و آرام پخش می شد تا فضای آرامش بخشی خلق شود. بعدها انتخاب آهنگ برای آسانسورها تنوع بیشتری پیدا کرد. عوض کردن آهنگ آسانسور می تواند تجربه افراد در استفاده از آسانسور را بهبود دهد. در ادامه این مطلب از شرکت آسانسور فرابالابر به نحوه عوض کردن آهنگ آسانسور می پردازیم.

 

آموزش تعویض آهنگ آسانسور

هر آسانسور دستورالعمل خاص خود را دارد. بنابراین باید دفترچه راهنمای آسانسور را مطالعه کنید. بایستی ابتدا به واحد کنترل مشهور دسترسی پیدا کنید. واحد کنترل آسانسور با توجه به نوع آسانسور و قابلیت های آن، می تواند متفاوت بوده و امکانات و تجهیزات کمتر یا بیشتری داشته باشد.

بخش مربوط به پخش آهنگ داخل آسانسور در بالای اتاقک آسانسور قرار گرفته است. برد موزیک آسانسور قابلیت این را دارد که ۱۴۰۰ موزیک را در ۱۴ دسته مختلف تقسیم بندی کند. شما می توانید هر کدام از این دسته های مختلف را به یکی از سبک های خاص موسیقی اختصاص دهید. جهت تغییر آهنگ آسانسور خود باید دکمه چپ و یا دکمه راست برد آسانسور را به مدت چند ثانیه نگه دارید،. چون هر آسانسور به طور پیش فرض چند آهنگ متفاوت در داخل خود دارد که با آن کاربر می‌تواند آهنگ آسانسور را تغییر دهد.

 

باید و نبایدهای تغییر آهنگ آسانسور

نحوه عوض کردن آهنگ آسانسور

برای عوض کردن آهنگ اسانسور باید با اصول تغییر آهنگ و شناخت آهنگ مرتبط با آسانسور و هماهنگی با محیط آسانسور آشنا باشید. شما می توانید در زمان سرویس و بازبینی آسانسور هیدرولیک از تعمیرکار آسانسور بخواهید که آهنگ را عوض کند. برای اینکه بتوانید عوض کردن آهنگ آسانسور بپردازید بایستی ابتدا پنل آسانسور دسترسی داشته باشید. البته تغییر آهنگ توسط شرکت سازنده و یا نصاب آسانسور شما باید تنظیم شود.

 • آهنگ داخل آسانسور باید سطح نفوذ پایینی داشته باشد،. به طور مثال صداهای متناقض یا نت هایی موسیقی راک برای داخل آسانسور مناسب نیستند سعی کنید آهنگ هایی انتخاب کنید که در آن از یک ساز سبک استفاده شده باشد
 • آهنگ داخل آسانسور باید با توجه به مکانی که آسانسور در آن جا نصب شده است، انتخاب کنید. به عنوان مثال آهنگ داخل آسانسور در یک ساختمان پزشکان، باید با یک هتل فرق داشته باشد
 • هرگز در داخل کابین آسانسور تبلیغات پخش نکنید چون خیال مسافران را از بابت آرامشی که انتظار می رفت دور می کند
 • بهتر است از موسیقی ارام و عامه پسند استفاده کنید تا به هر هویت و سلیقه تطابق داشته باشد. انتخاب موسیقی با مضامین خاص مذهبی پسندیده نیست چون ممکن است باعث رنجش مسافران شود.
 • استفاده از آهنگ با صدای بالا خودداری کنید چون صدای بلند می تواند مکالمه مسافران را قطع کند.
 • از موسیقی کلاسیک استفاده کنید. چون این دسته از موسیقی ها می تواند همگان را تا حدودی راضی نگه دارد.
بیشتر بخوانید :  منظور از بالابر ریلی یا ستونی چیست؟

مشاوره تلفنی فرابالابر

 

نکات مهم در انتخاب بهترین آهنگ آسانسور برای مکان ‌های مختلف

انتخاب آهنگ مناسب برای آسانسور می‌تواند احساسات و انرژی را بالا ببرد. هدف از انتخاب آهنگ آسانسور مناسب، فراهم کردن محیطی آرامش بخش و احساس راحتی و امنیت، بهبود انگیزه مسافران می باشد. برای همین انتخاب آهنگ مناسب برای فضاهای مختلف از جمله آسانسور، اهمیت بسیار بالایی دارد.

نکات مهم در انتخاب آهنگ آسانسور برای مکان ‌های مختلف

برای اینکه آهنگ متناسب با آسانسور را انتخاب کنید بایستی چند نکته را رعایت کنید این به شما کمک می کند که به ساختمان خود جلوه ببخشید. این نکات عبارتند از:

 • هدف ساختمان
 • شکل و فضای آسانسور
 • سلیقه کاربران
 • انتخاب ملودی و ریتم مناسب
 • ایجاد هماهنگی با تمامی عناصر
 • انتخاب موسیقی بدون کلام

 

بهبود تجربه کاربران ساختمان با تغییر آهنگ آسانسور

تغییر موزیک آسانسور یک فضای دلخواه برای مسافران آسانسور فراهم می کند. انتخاب آهنگ مناسب و تغییر آن با توجه به شرایط و نیازهای مکان می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر جای بگذارد. پس باید بسته به محیط آهنگ را تغییر دهید. مثلا در محیط کاری، آهنگی با انرژی و ملودی متناسب با ساعات کاری و الگوهای فعالیتی را انتخاب کنید. برای هتل یا رستوران، آهنگ آرامش بخش و ملایم و آسانسور خانگی از آهنگ های متعددی استفاده می شود.

همچنین صدا و موزیک داخل کابین آسانسور از احساس تنهایی می کاهد و یک احساس امنیت و دلگرمی به کاربران آسانسور می بخشد. این موضوع سبب می ‌شود که کاربران زمان برخورد با شما حال بهتری به دست می آورند.

نحوه تنظیمات آهنگ آسانسور با فرا بالابر

عوض کردن آهنگ آسانسور بر اساس نیاز یک فضای آرامش بخش برای مسافران فراهم می کند و تجربه سفر را بهتر و لذت بخش ‌تر می‌سازد.آسانسور از تنظیمات حساسی برخوردار است و ممکن است در زمان تغییر آهنگ تنظیمات آسانسور را به هم بریزید ندارد. اگر می خواهید آهنگ آسانسور خود را تغییر بدهید بهتر است از شرکت آسانسور بخواهید که به تعویض آهنگ آسانسور بپردازد. فرا بالابر به عنوان شرکت طراحی ساخت و نصب آسانسور در زمان سرویس و بازسازی آسانسور به شما کمک می کند تا آهنگ دلخواه خودتان را برای آسانسور بسته به شرایط ساختمان انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید :  معرفی آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

مشاوره تلفنی فرابالابر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *