مقالات و دسته بندی ها

چرا درب آسانسور بسته نمی شود؟

بسته-نشدن-درب-آسانسور

همانطور که می‌دانید، اسانسور ها از تنوع بالایی برخوردار اند که برخی از آن ها عبارت اند از: آسانسور هیدرولیکی، خانگی، که هر یک از آن ها پس از مدتی استفاده ممکن است دچار نواقصی همچون بسته نشدن درب شوند. بسیاری از افراد به هنگام بسته نشدن درب آسانسور نگرانی هایی برایشان به وجود می آید و آن ها را مضطرب می کند.

اما باید بدانید این موضوع هیچ جای نگرانی نخواهد داشت و با عیب یابی اصولی، می توان سریعا مشکل را برطرف کرد و مجددا از آسانسور استفاده نمود. اگر می خواهید با دلایل بسته نشدن در نصب آسانسور به خوبی آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان قرار دهید.

مشاوره تلفنی فرابالابر

انواع درب آسانسور

پیش از آن که بخواهید علت بسته نشدن درب آسانسور را بدانید، لازم است بگوییم که اسانسور ها از قبیل آسانسور شیشه ای، هیدرولیکی و خانگی و .. با توجه به نوع و محل استفاده شان، می توانند از درب های متنوعی بهره‌مند گردند. از مهم ترین و پرکاربرد ترین درب های آسانسور می توان به در لولایی و اتوماتیک اشاره کرد. حال علت بسته درب آسانسور را با توجه به نوع آن برایتان شرح خواهیم داد.

 

دلیل بسته نشدن درب آسانسور لولایی چیست؟

دلیل-بسته-نشدن-درب-آسانسور-لولایی

 • شکسته شدن فنر کشش درب
 • وجود مانع در مسیر درب
 • سفت شدن بیش از اندازه دیکتاتور
 • تابیده شدن لته درب آسانسور
 • شکستگی در لولای درب اسانسور

تمامی علل های ذکر شده، می توانند مشکل بسته نشدن درب آسانسور را به همراه داشته باشند. لذا خواهشمندیم تمامی موارد ذکر شده را چک کرده و در نهایت به برطرف کردن مشکل درب اسانسور تان بپردازید.

بیشتر بخوانید :  آسانسورهای مغناطیسی چیست و چگونه کار می کند؟

 

دلیل بسته نشدن درب آسانسوب اتوماتیک چیست؟

 • وجود ایرادات کوچک و بزرگ مکانیکی
 • پاره شدن سیم بکسل
 • شکستگی قرقره لنگی
 • عدم تنظیم ساپورت درب
 • خارج شدن درب از حالت شاقول
 • وجود مانع
 • شکسته شدن کفشک
 • پاره شدن تسمه سر درب
 • دفرمه شدن لته ها

البته توجه داشته باشید ممکن است ایرادات الکتریکی در درب های اتوماتیک به وجود بیاید که از مهم ترین آن ها می توان ایراد در فتوسل، فعال شدن سنسور وجود مانع، ایراد در برد را نام برد. هر یک از علل های ذکر شده می بایست توسط تعمیرکاران و افراد متبحر بررسی گردد و به برطرف کردن آن ها بپردازند.

 

چگونه به رفع مشکل بسته نشدن درب آسانسور بپردازیم؟

در ابتدا می بایست تمامی علت بسته نشدن درب کشویی آسانسور را مورد بررسی قرار دهید و سپس با راهکار های مناسب به برطرف کردن آن ها بپردازید. از مهم ترین اقدامات برای برطرف کردن بسته نشدن درب آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنظیم دیکتاتور درب اسانسور

اولین اقدام برای برطرف نمودن علت بسته نشدن در آسانسور، تنظیم دیکتاتور درب می باشد. برای این کار کافی است پیچ تنظیمی که بر روی دیکتاتور قرار دارد را بچرخانید تا از این طریق بتوانید سرعت باز و یا بسته شدن قرقره را تنظیم کنید.

دقت داشته باشید این پیچ در انتهای میله پیستون واقع شده است و با بررسی این قسمت می توانید سریعا پیچ را بیابید. اگر می خواهید درب آسانسور آرام بسته شود، می بایست پیچ را در جهت عقربه های ساعت تنظیم کنید و بالعکس.

بیشتر بخوانید :  چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟

 

 • چک کردن برق آسانسور

در بسیاری از مواقع برق آسانسور قطع شده و این موضوع سبب می گردد عدم بسته شدن درب آسانسور را شاهد باشیم. برای بررسی این موضوع باید حتما از افراد متبحر در این زمینه کمک بگیرید، زیرا قطع شدن برق آسانسور می تواند بر اثر ایراد مکانیکی و یا الکتریکی باشد، به همین خاطر نمی توان بدون دانش اقدام کرد.

 

اگر نتوانستیم به عیب یابی آسانسور بپردازیم باید چه کنیم؟

اگر-نتوانستیم-به-عیب-یابی-آسانسور-بپردازیم-باید-چه-کنیم

اگر به هر دلیلی نتوانستید ایراد آسانسور را پیدا کنید، کافی است با نمایندگی های معتبر اسانسور خود تماس بگیرید و از آن ها تقاضای کمک نمایید. این افراد می توانند در کم‌ترین زمان ممکن مشکل عدم محکم بسته شدن درب آسانسور را برطرف کرده و استفاده مجدد از آن را فراهم آورند.

مشاوره تلفنی فرابالابر

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، در بعضی از مواقع ممکن است درب آسانسور ها به خوبی بسته نشده و افراد را نگران کنند. به همین خاطر، در این قسمت از مقاله شرکت آسانسور فرا بالابر سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با کلید بسته شدن درب آسانسور آشنا کنیم.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در خصوص دکمه بسته شدن درب آسانسور برطرف کرده و در صورت تمایل از یک تعمیرکار برای برطرف کردن نقص آسانسورتان کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *