مقالات و دسته بندی ها

قیمت آسانسور

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور

افزایش ساخت و سازهای ساختمان های چند طبقه مسکونی و تجاری تقاضا برای ساخت آسانسور را بسیار کرده است. با توجه به قیمت لحظه ای دلار و نوسانات ارز قیمت آسانسور هم با تغییراتی روبرو شده است. البته عوامل دیگری هم هستند که روی قیمت آسانسور تاثیر می گذارند. اگر می خواهیم با عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسانسور آشنا شوید این مقاله از فرا بالابر را مطالعه کنید. ما در این مقاله به شما می گوییم که چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر میگذارد. برای اطلاع از انواع آسانسور فروشگاهی خرید آن به سایت فرا بالابر مراجعه نمایید.

 

لیست قیمت آسانسور در فرا بالابر

قیمت آسانسور به چه عواملی بستگی دارد ؟

عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور متعدد هستند که البته به جز هزینه ساخت و خرید آسانسور و تجهیزات آن قیمت نصب و خدمات آسانسور نیز از عوامل موثر بر قیمت آسانسور محسوب می شوند. اصلی ترین عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور شامل موارد زیر می شود:

 • سایز آسانسور
 • کاربری آسانسور
 • نوع آسانسور
 • برند تجهیزات آسانسور
 • تعداد توقف آسانسور
 • کابین آسانسور
 • اتوماتیک بودن درب آسانسور
 • وضعیت ظاهری آسانسور

 

سایز  آسانسور

اندازه آسانسور در هزینه پروژه تأثیر گذار است. در بعضی جاها قوانین ساختمانی اندازه آسانسورهای مسکونی را به 18 فوت مربع محدود کرده‌اند. آسانسورهای هیدرولیک که در خانه‌ها نصب شده‌اند، ممکن است پشت در یا درون قفسه کتاب پنهان شوند. بیشتر این آسانسورها تزئین شده و طوری به نظر می رسند که بخشی از دکوراسیون خانه بوده‌اند.

 

کاربری آسانسور

انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که بسته نوع کاربری ساختمان انتخاب می شود

هر کدام از این کاربری ها عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور هستند. آسانسورهای صنعتی کشاورزی بیمارستانی مسکونی آسانسورهای مخصوص پارکینگ هر کدام کاربری خاص خود را دارند که تعیین کننده قیمت آسانسور به شمار می روند

 

نوع آسانسور

 

انواع آسانسور

اگر می خواهید بدانید که چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر دارد ، نوع آسانسور انتخابی شماست. پس بهتر است قبل از هر کاری با یک کارشناس یا نصاب آسانسور حرفه ای مشورت کنید تا بسته به شرایط استفاده از آسانسور و محیط شما در انتخاب نوع کششی هیدورلیکی و شیشه ای به شما کمک کند. چون هزینه آسانسور کششی از آسانسور هیدرولیکی بیشتر می باشد.

 

برند تجهیزات آسانسور

یکی از عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور خارجی یا ایرانی بودن قطعات و تجهیزات آن است. قیمت محصولات و قطعات خارجی و وارداتی بیشتر از تجهیزات ایرانی است. البته ایرانی بودن قطعات کاملا مقرون به صرفه و ارزان‌تر از برندهای خارجی هستند. و دست یابی به قطعات ایرانی راحت تر از قطعات خارجی است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در زمان خرید آسانسور باید به کیفیت قطعات هم توجه کنید. قطعات مرغوب باعث ارتقای طول عمر آسانسور می شوند و تا مدت ها آسانسور را از هزینه تعمیرات بی نیاز می کند.

بیشتر بخوانید :  تولید و فروش قطعات آسانسور

 

تعداد توقف آسانسور

با اضافه شدن هر طبقه به آسانسور به عملیات و کار بیشتری لازم است. هم چنین تعداد تنظیمات و تجهیزات بیشتری برای هر توقف آسانسور به کار برده می شود. پس هر توقف اضافه از عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور به شمار می رود و به تجهیزات بیشتری مانند تعداد درب، ریل متراژ سیم بکسل و تراول کابل و غیره نیاز دارد. به طور مثال قیمت آسانسور برای یک ساختمان 6 طبقه از یک ساختمان 10 طبقه بیشتر است.

اگر ساختمان تان مسکونی است و تعداد ترافیک کمی دارد انتخاب کابین کوچک بهترین انتخاب برای شماست. هم مقرون به صرفه است و هم نصب ساده تری دارد. اما اگر ترافیک ساختمان تان زیاد است و ساختمان شما تجاری اداری و بیمارستانی است باید از یک کابین بزرگ نصب کنید که طبیعی است قیمت کابین بزرگ بیشتر از قیمت کابین کوچک آسانسور است.

البته فاصله طبقات بر اندازه کابین تاثیر دارد. هر چه فاصله بیشتر باشد به کابین بزرگتر با هزینه بیشتر نیاز دارید.

 

اتوماتیک بودن درب آسانسور

درب آسانسور یکی از تجهیزات مهم  است که از عوامل مؤثر بر قیمت آسانسور محسوب می شود. درب اتوماتیک نسبت به درب غیر اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک گران تر است. هم چنین درب های که روی کابین طراحی می شوند در مقایسه با درب های بین طبقات هزینه نصب بیشتری دارند. برای اطلاع دقیق تر از قیمت های نصب آسانسور به سایت ما مراجعه فرمایید.

 

وضعیت ظاهری آسانسور

قیمت آسانسور با ظاهر مدرن و لوکس بیشتر از قیمت آسانسور با ظاهر معمولی است. برخی از مشتریان بسته به کاربری ساختمان، آینه های زیبا و منقوش و دیوارهای شیشه ای یا چوبی ، طراحی شیک و منقوش برای کابین و کفپوش آسانسور خود سفارش می دهند. میزان لوکس بودن آسانسور نیز جز عوامل موثر بر قیمت آسانسور هستند.

بیشتر بخوانید :  قیمت آسانسور خانگی دو طبقه چقدر است ؟

 

عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

 

عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

به جز مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم عوامل دیگری هم هستند که بر قیمت تمام شده آسانسور تاثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

 • مسافت
 • ارتفاع ساختمان
 • تعداد طبقات با توجه به ظرفیت موردنیاز
 • ارتفاع بدنه آسانسور
 • آماده یا نیمه کاره بودن ساختمان
 • سرعت
 • پیچیدگی نصب
 • ابعاد
 • طراحی داخلی

قیمت آسانسور به صورت کامل

قیمت آسانسور و هزینه پک کامل آسانسور در سایزها و انواع مختلف متفاوت است. این تنوع در مدل‌های آسانسور بر هزینه نصب و قیمت خرید تأثیر می گذارد. گزینه‌های مختلف در بازار به دو دسته اصلی آسانسورهای هیدرولیکی و آسانسورهای کششی تقسیم می‌شوند. این دو نوع، رایج‌ترین انواع آسانسور برای خانه‌ها و برج های مسکونی و ساختمان های بلند هستند. که معمولا قیمت آسانسور هیدرولیک از قیمت آسانسور کششی بیشتر است.

 

بهترین آسانسور از لحاظ قیمت

از نظر هزینه اولیه، موتور گیربکسی بهترین نوع موتور است که 60 درصد آسانسور ها از این موتور استفاده می کنند. اما از نظر عمر طولانی، تعمیر و نگهداری، پیشنهاد می‌شود که از موتورهای دیگری استفاده شود.

 

علت افزایش 200 الی 300 درصدی قیمت آسانسور از سال 1400

متأسفانه به علت تحریم ها از سوی دولت آمریکا دیگر کشورها حاضر به فروش قطعات و همکاری با ایران نشدند از این رو قیمت اسانسور رشد 200 الی 300 درصدی داشته است.

 

قیمت آسانسور در فضای باز

آسانسور در فضای باز، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که پیش‌بینی نکرده‌اند که نیاز به فضای مخصوص در داخل بنا دارند. هزینه نصب و راه‌اندازی این مدل آسانسورها وابسته به عوامل مختلفی است. اغلب آسانسورهای فضای باز از ترکیبات مقاوم مانند آلومینیوم ساخته می‌شوند که در برابر عوامل جوی، دما و رطوبت مقاومت دارند. این آسانسورها با سایزها و ابلیت های مختلف در دسترس هستند که می‌توانند پاسخگو نیاز شما باشند.

 

تفاوت قیمت آسانسور هیدرولیک و کششی

-تفاوت-قیمت-آسانسور-هیدرولیک-و-کششی

مقایسه قیمت آسانسورهای کششی با هیدرولیکی پیچیده است. تعداد توقف آسانسور و ظرفیت نفرات، نوع قطعات به کار رفته و تجهیزات، برند، کشور تولیدکننده، نوع نصب، قابلیت های مختلف این آسانسورها، کار مقایسه را سخت‌تر می‌کند. ولی در مجموع، از نظر قیمت آسانسور می‌توان گفت که برای تعداد توقف‌های کم (تا 3 یا 4 طبقه) و سرعت زیر یک متر بر ثانیه، آسانسورهای هیدرولیک گزینه بهتری هستند و برای تعداد توقف بالای 4 طبقه و سرعت 1 متر به بالا، آسانسورهای کششی بهترین گزینه هستند.

بیشتر بخوانید :  آموزش گام به گام مهمترین کدهای خطای آسانسور

 

هزینه نصب و تعویض آسانسور

در بسیاری از موارد، هزینه نصب جزء کلیه هزینه‌های آسانسور محسوب می‌شود، به ویژه برای آسانسورهایی که نصب آنها ساده بوده و به چاهک یا المان مهمی نیاز ندارد. هزینه نصب بسته به مکان، نوع آسانسور، چاهک، و تعداد طبقات آسانسور، می‌تواند بسیار متغیر باشد. برای آسانسورهایی که نیاز به چاهک یا بازسازی دارند، ممکن است هزینه کل آسانسور تنها پس از مراجعه نماینده برای بررسی مکان و انتخاب نوع مناسب به شما اطلاع داده شود. قیمت آسانسور بدون چاله با آسانسور با چاله متفاوت است. اگر قبلاً آسانسور داشتید و می خواهید آن را عوض کنید، در هزینه های پروژه صرفه جویی می کنید. تعویض آسانسور بنابر کاری که روی آن انجام می شود می تواند در هزینه های کلی صرفه جویی کند. قیمت نصب وابسته به عواملی مانند :

 • نصب کابین 
 • زیرسازی
 • مقاوم‌سازی
 • هزینه بازرسی مکان برای نصب
 • تجهیزات جانبی

 

فرابالابر ارائه دهنده بهترین آسانسورها با مناسبترین قیمت

در این مقاله به عوامل مؤثر بر قیمت اسانسور پرداخته شد. اگر می خواهید یک آسانسور باکیفیت و قیمت مناسب برای ساختمان تان طراحی و نصب کنید. بهترین انتخاب برای شما استفاده از خدمات شرکت آسانسور فرابالابر است. از اصلی ترین خصوصیات اسانسورهای شرکت فرابالابر لرزش و صدای کم در حین حرکت و برخورداری از ضریب اطمینان بالا و قیمت مناسب می باشد. شرکت فرابالابر با در نظر گرفتن تقاضای شما، بودجه و نیاز و کاربری ساختمان بهترین آسانسور و بهترین بالابر برقی را با قیمت تمام شده مناسب  برای شما طراحی، نصب و راه‌اندازی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه اسانسور برای هر طبقه، قیمت انواع آسانسور، قیمت اسانسور بالابر، هزینه قطعات آسانسور مانند قیمت در آسانسور و قیمت آسانسور کارگاهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

مزایا خرید از فرابالابر

فرابالابر، در طول بیش از یک دهه فعالیت در حوزه فروش آسانسور و بالابر، دارای گواهینامه های الزامی است و شما میتوانید پیش از خرید از مشاوره ما بهرهمند شوید. همچنین این مجموعه از مزایای دیگر برخوردار است که شامل موارد زیر هستند:

 • دارای ضمانت خرید قطعات
 • خرید قطعه و محصولات با مناسبترین قیمت 
 • کیفیت بالای محصولات 
 • استفاده از متریال و مواد با کیفیت
 • نصاب حرفه ای 
 • تنوع بالای محصولات
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “قیمت آسانسور

 1. حامد گفت:

  قیمت آسانسور 6 نفره با 8 ایستگاه با موتور ایتالیایی چقدر میشه.

 2. رضا گفت:

  سلام قیمت اسانسور آلومینیومی سبک که ظرفیت ان 5 تا 6 نفره باشه چقدر تمام میشود برای ما ؟

 3. احسان گفت:

  سلام و وقت بخیر .قیمت اسانسور کششی با ۳ ایستگاه چقدر میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *