مقالات و دسته بندی ها

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور

افزایش ساخت و سازهای ساختمان های چند طبقه مسکونی و تجاری تقاضا برای ساخت آسانسور را بسیار کرده است. با توجه به قیمت لحظه ای دلار و نوسانات ارز قیمت آسانسور هم با تغییراتی روبرو شده است. البته عوامل دیگری هم هستند که روی قیمت آسانسور تاثیر می گذارند. اگر می خواهیم با عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسانسور آشنا شوید این مقاله از فرا بالابر را مطالعه کنید. ما در این مقاله به شما می گوییم که چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر میگذارد. برای اطلاع از انواع آسانسور فروشگاهی و یا اسانسور خانگی خرید آن به سایت فرا بالابر مراجعه نمایید.

 

 قیمت آسانسور به چه عواملی بستگی دارد ؟

عوامل موثر بر قیمت آسانسور متعدد هستند که البته به جز هزینه ساخت و خرید آسانسور و تجهیزات آن قیمت نصب و خدمات آسانسور نیز از عوامل موثر بر قیمت آسانسور محسوب می شوند. اصلی ترین عوامل موثر بر قیمت آسانسور شامل موارد زیر می شود:

 • کاربری آسانسور
 • نوع آسانسور
 • برند تجهیزات آسانسور
 • تعداد توقف آسانسور
 • کابین آسانسور
 • اتوماتیک بودن درب آسانسور
 • وضعیت ظاهری آسانسور

 

کاربری آسانسور

انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که بسته نوع کاربری ساختمان انتخاب می شود

هر کدام از این کاربری ها عوامل موثر بر قیمت آسانسور هستند. آسانسورهای صنعتی کشاورزی بیمارستانی مسکونی آسانسورهای مخصوص پارکینگ هر کدام کاربری خاص خود را دارند که تعیین کننده قیمت آسانسور به شمار می روند

نوع آسانسور

انواع آسانسور

اگر می خواهید بدانید که چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر دارد ، نوع آسانسور انتخابی شماست. پس بهتر است قبل از هر کاری با یک کارشناس یا نصاب آسانسور حرفه ای مشورت کنید تا بسته به شرایط استفاده از آسانسور و محیط شما در انتخاب نوع کششی هیدورلیکی و شیشه ای به شما کمک کند. چون هزینه آسانسور کششی از آسانسور هیدرولیکی بیشتر می باشد

بیشتر بخوانید :  بالابر کششی (وینچی) چیست ؟ معرفی انواع + قیمت

برند تجهیزات آسانسور

یکی از عوامل موثر بر قیمت آسانسور خارجی یا ایرانی بودن قطعات و تجهیزات آن است. قیمت محصولات و قطعات خارجی و وارداتی بیشتر از تجهیزات ایرانی است. البته ایرانی بودن قطعات کاملا مقرون به صرفه و ارزان تر از برندهای خارجی هستند. و دست یابی به قطعات ایرانی راحت تر از قطعات خارجی است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در زمان خرید آسانسور باید به کیفیت قطعات هم توجه کنید. قطعات مرغوب باعث ارتقای طول عمر آسانسور می شوند و تا مدت ها آسانسور را از هزینه تعمیرات بی نیاز می کند.

تعداد توقف آسانسور

با اضافه شدن هر طبقه به آسانسور به عملیات و کار بیشتری لازم است. هم چنین تعداد تنظیمات و تجهیزات بیشتری برای هر توقف آسانسور به کار برده می شود. پس هر توقف اضافه از عوامل موثر بر قیمت آسانسور به شمار می رود و به تجهیزات بیشتری مانند تعداد درب، ریل متراژ سیم بکسل و تراول کابل و غیره نیاز دارد. به طور مثال قیمت آسانسور برای یک ساختمان 6 طبقه از یک ساختمان 10 طبقه بیشتر است.

کابین آسانسور

اگر ساختمان تان مسکونی است و تعداد ترافیک کمی دارد انتخاب کابین کوچک بهترین انتخاب برای شماست. هم مقرون به صرفه است و هم نصب ساده تری دارد. اما اگر ترافیک ساختمان تان زیاد است و ساختمان شما تجاری اداری و بیمارستانی است باید از یک کابین بزرگ نصب کنید که طبیعی است قیمت کابین بزرگ بیشتر از قیمت کابین کوچک آسانسور است.

البته فاصله طبقات بر اندازه کابین تاثیر دارد. هر چه فاصله بیشتر باشد به کابین بزرگتر با هزینه بیشتر نیاز دارید.

بیشتر بخوانید :  هوم لیفت چیست؟

اتوماتیک بودن درب آسانسور

درب آسانسور یکی از تجهیزات مهم  است که از عوامل موثر بر قیمت آسانسور محسوب می شود. درب اتوماتیک نسبت به درب غیر اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک گران تر است. هم چنین درب های که روی کابین طراحی می شوند در مقایسه با درب های بین طبقات هزینه نصب بیشتری دارند. برای اطلاع دقیق تر از قیمت های نصب آسانسور به سایت ما مراجعه فرمایید.

وضعیت ظاهری آسانسور

قیمت آسانسور با ظاهر مدرن و لوکس بیشتر از قیمت آسانسور با ظاهر معمولی است. برخی از مشتریان بسته به کاربری ساختمان، آینه های زیبا و منقوش و دیوارهای شیشه ای یا چوبی ، طراحی شیک و منقوش برای کابین و کفپوش آسانسور خود سفارش می دهند. میزان لوکس بودن آسانسور نیز جز عوامل موثر بر قیمت آسانسور هستند.

 

عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

به جز مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم عوامل دیگری هم هستند که بر قیمت تمام شده آسانسور تاثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

 • مسافت
 • ارتفاع ساختمان
 • تعداد طبقات با توجه به ظرفیت موردنیاز
 • ارتفاع بدنه آسانسور
 • آماده یا نیمه کاره بودن ساختمان

 

سخن نهایی

در این مقاله به عوامل موثر بر قیمت آسانسور پرداخته شد. اگر می خواهید یک آسانسور باکیفیت و قیمت مناسب برای ساختمان تان طراحی و نصب کنید. بهترین انتخاب برای شما استفاده از خدمات شرکت آسانسور فرابالابر است. از اصلی ترین خصوصیات اسانسورهای شرکت فرابالابر لرزش و صدای کم در حین حرکت و برخورداری از ضریب اطمینان بالا و قیمت مناسب می باشد. شرکت فرابالابر با در نظر گرفتن تقاضای شما، بودجه و نیاز و کاربری ساختمان بهترین آسانسور و بهترین بالابر برقی را با قیمت تمام شده مناسب  برای شما طراحی، نصب و راه اندازی می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *