مقالات و دسته بندی ها

قیمت موتور آسانسور چقدر است؟

قیمت-موتور-آسانسور

موتور آسانسور اصلی ترین اجزای آن است که در کارکرد آسانسور نقش مهمی را ایفا می کند. موتور آسانسور نیروی محرکه لازم را برای جابجایی و حرکت آن تولید می کند بنابراین نقش تعیین کننده ای در عملکرد و بازدهی و حرکت آسانسور برعهده دارد چنانچه قصد خرید قطعات آسانسور را دارید. شرکت آسانسور فرا بالابر با در اختیار داشتن موتور آسانسور با کیفیت و بهره‌گیری از کارشناسان این حوزه شما را راهنمایی می کنیم که هم در هزینه هایتان کاهش پیدا کند و هم بتوانید بیشترین بازدهی را از آسانسور خود دریافت کنید. در ادامه به بررسی قیمت موتور آسانسور می پردازیم.

مشاوره تلفنی فرابالابر

آشنایی با موتور آسانسور

موتور آسانسور نیروی محرکه لازم را برای جابجایی و حرکت آن تولید می کند. وزن کابین و بارهای آسانسور به یک الکتروموتور نیاز دارد تا بتواند حرکت کند. انتخاب موتور آسانسور در کاهش و افزایش سرعت کابین قدرت جابه جایی و یکنواختی حرکت آسانسور نقش دارد.

بنابراین کیفیت موتور آسانسور باید به حدی باشد که در بین مسیر، حرکت آسانسور را کنترل کند و مانع از بروز مشکلات در حمل و جابه جای شود.

موتور آسانسور جهت عملکرد نیاز به برق سه فاز دارد. موتور آسانسور از اجزای مختلفی مانند: گیربکس، ماردون، دنده و بلبرینگ و فلکه تشکیل می شود.

 

ساختار موتور آسانسور

انواع موتور آسانسور با کارکردهای متفاوتی در بازار وجود دارند که در شرایط گوناگون می توان آز آن ها استفاده کرد. برای خرید و راه‌اندازی آسانسور بایستی از قدرت و توان موتور اسانسور اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد را دریافت کنید.

 

نحوه عملکرد موتور آسانسور

نحوه-عملکرد-موتور-آسانسور

موتور الکتریکی سه فاز یک سرعته یا دو سرعت در بازار به فروش می رسد. قدرت موتورها از نیم کیلو وات به بالاتر هستند. نحوه عملکرد موتور آسانسور به این شکل است که در یک سمت آن یک سیم بکسل را به تعدادی وزنه چدنی متصل می کنند و در طرف دیگر به کابین می بندند.

وزن کابین بسته به وزنه های چدنی تعیین می شود به طوری که با هماهنگی آن کابین در طبقات میانی قابلیت جابجایی پیدا کند.

 

انواع موتور آسانسور

موتورهای آسانسور در انواع مختلف و با ساختارهای متفاوت طراحی و تولید شده است. انواع موتور با ترکیب های متفاوت برای کاربردهای مختلف آسانسور به کار برده می شود. متداول ترین موتورهای اسانسور گیربکس و موتورهای گیربکسی هستند.

بیشتر بخوانید :  چرا درب آسانسور بسته نمی شود؟

درست است که موتورها ساختاری مشابه دارند؛ تفاوت عمده آن ها در میزان توان و نحوه عملکرد می باشد. بعد از مطالعه این راهنمای خرید بهترین موتور آسانسور فقط کافی است وارد درگاه فروشگاهی سایت فرا بالابر شوید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

1. موتور گیربکس دار

اجزای تشکیل دهنده موتور آسانسور گیربکس دار یا بالابر موتور گیربکسی، موتور الکتریکی، گیربکس، فلکه گیربکس و ترمز الکتریکی میباشد. موتورهای گیربکس دار به دو سرعته و تک سرعته دسته بندی می شود. نحوه عمکلرد موتور گیربکس دار به این شکل است که از طریق یک چرخ دنده نیروی محرکه به قرقره کششی منتقل می شود.

در این نوع موتور جریان برق وارد موتور شده و در سیم پیچ موتور روتور را می چرخاند. چرخیدن روتور، باعث چرخش میله ای که سر دیگر آن به گیربکس متصل شده، می شود و با چرخش دنده های گیربکس، سیم بکسل ها به بالا کشیده شده و کابین حرکت می کند.

 

2. موتور بدون گیربکس

یکی دیگر از انواع موتور آسانسور موتور بدون گیربکس یا گیرلس است. نحوه عملکرد موتور آسانسور در مدل گیربکس به گونه ای است که از طریق اتصال مستقیم نیروی محرکه به قرقره کششی منتقل می شود. با این وجود در موتورهای گیربکس دار از فلکه هرزگرد برای انتقال نیروی محرک استفاده می شود.

استفاده از این نوع موتور آسانسور برای جابجایی و ترافیک بالا کاربرد بسیاری دارد. در این موتور گیربکس محور متصل شده به روتور با اتصال مستقیم به فلکه، سیم بکسل ها و کابین را به حرکت در می آورد. به این ترتیب در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و سرعت حرکت کردن و ایستادن کابین بیشتر خواهد شد.

مزایای موتورهای گیربکس نسبت به موتورهای گیربکس دار

مزایای-موتورهای-گیربکس-نسبت-به-موتورهای-گیربکس-دار

مزایای موتورهای بدون گیربکس نسبت به موتور آسانسور گیربکس دار موجب شده تا ساکنین ساختمان از این نوع بیشتر استفاده کنند. از جمله مزایای استفاده از این نوع موتور آسانسور می توان به صرفه جویی در مصرف برق، به روز بودن آن، حرکت بسیار نرم و همچنین سرعت بالاتر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :  معرفی بهترین برند آسانسور در ایران

آسانسورهایی که از موتورهای بدون گیربکس استفاده می کنند را می توان در دسته دارای موتورخانه و بدون موتورخانه قرار داد. استفاده از رگلاتور تنظیم کننده برای شتاب گیری آرام در مدار میدان استاتور نیز یکی از مزایای موتورهای بدون گیربکسی است. رگلاتور به تدریج میزان مقاومت در مدار میدان را کاهش می دهد و بعد از افزایش فرکانس دوران استاتور، کابین آسانسور به آرامی حرکت می کند.

 

نحوه انتخاب موتور آسانسور

در هنگام خرید فروش موتور اسانسور عواملی مانند نوع موتور، توان موتور، سرعت جابجایی کابین و ظرفیت آن از جمله گزینه هایی هستند که شما باید به آن ها توجه کنید. هم چنین میزان برق مصرفی بر حسب کیلو وات، ظرفیت آسانسور و ترافیک مجموعه آسانسور نیز جز مواردی هستند که بایستی هنگام انتخاب موتور آسانسور به آن دقت کنید.

جهت اطلاع از مراحل نصب آسانسور و اطلاع از قیمت بهترین ابزار آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی فرابالابر

قیمت انواع موتور آسانسور

برای انتخاب موتور آسانسور باید گزینه های ایرانی و خارجی را مورد بررسی قرار دهید. موتورهای آسانسور داخلی و ایرانی نیز از کیفیت مناسبی برخوردارند و قیمت مناسبی دارند. با وجود این، موتور آسانسور خارجی با توجه به نرخ ارز با نوساناتی روبرو هستند.

با توجه به نوسانات ارز قیمت موتور برای اسانسور به تغییرات نرخ دلار وابسته است و بر اساس آن تعیین می شود. قیمت موتور آسانسور ثابت نیست و با تغییراتی روبروست. قیمت موتورها در کارخانه ها بر اساس عواملی تکنیکی در طراحی و کیفیت مواد اولیه تولید براورد می شود.

 

قیمت موتور آسانسور گیربکس ایرانی

قیمت موتور اسانسور ایرانی در حالت کلی کمتر از موتورهای آسانسور ایتالیایی هستند اما  تقریبا از کیفیت آن ها برخوردارند  البته نوع الکتروموتور، استفاده از بوش یا بلبرینگ  و وزن چدن بکار رفته در موتور، از عوامل تاثیرگذار روی قیمت موتور آسانسور به شکل خام هستند.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت موتور آسانسور خارجی

عوامل-تاثیر-گذار-در-قیمت-موتور-آسانسور-خارجی

موتورهای گیرلس ایتالیایی در بازار ایران از جایگاه ویژه ای برخوردارند. در بین موتورهای آسانسور، موتورهای ایتالیایی کیفیت و قیمت بیشتری دارند که با توجه به طراحی و سابقه و شهرت کارخانه و محصول متفاوت می باشد. اما قیمت موتور آسانسور نوع خارجی تحت تاثیر یک سری پارامترهای می باشد که عبارتند از:

  • نوسانات قیمت ارز

 قیمت موتور آسانسور به طور مستقیم به نرخ ارز بستگی دارد با بالا و پایین شدن ارز قیمت موتور آسانسور هم تغییر می کند

  • موجودی کم یکسری موتورهای اروپایی

زمانیکه یک موتور خاص در بازار نباشد، فروشندگان موتورهای آسانسور سعی می کنند با توجه به اینکه رقیب کمتری دارند، محصول خودشان را با قیمت بیشتری بفروشند

  • نوع گارانتی و خدمات پس از فروش

هر شرکت که موتور آسانسور را به فروش می رساند برای موتورهای خارجی خود گارانتی می دهد. به همین دلیل گارانتی معتبر خود می تواند دلیلی بر افزایش قیمت بهترین موتور آسانسور خارجی باشد.

بیشتر بخوانید :  مقایسه آسانسور هیدرولیک با کششی

 

فروش موتور اسانسور در تهران

شرکت فرا بالابر امکانی را در اختیار مشتریان قرار داده است که شما مشتریان گرامی بتوانید انواع موتور آسانسور را در سایت فروشگاهی آن مشاهده کرده و سفارش خرید اینترنتی موتور آسانسور خود را نهایی کنید. ما در این شرکت انواع موتورهای آسانسور ایرانی و خارجی را در اختیار شما قرار داده ایم.

موتورهای گیربکس دار و بدون گیربکس با توجه به کارایی با قیمت های متنوع در سایت فرا بالابر به فروش می رسند. برای خرید موتور آسانسور مورد نیاز می توانید انواع موتورها را بررسی کرده و با توجه به نیاز خود و توان مورد نیاز گزینه مناسب را انتخاب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت موتور آسانسور و یا آسانسور خانگی یا دیگر موارد با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تلفنی فرابالابر

سوالات متداول درباره قیمت موتور آسانسور

قیمت موتور آسانسور خارجی چگونه برآورد می شود؟

نوسانات ارز، موجودی کم یکسری از موتورهای اروپایی گارانتی و خدمات پس از فروش روی قیمت نهایی تاثیر می گذارند

قیمت موتور آسانسور چقدر است؟

نوع موتور، توان موتور خارجی و ایرانی بودن موتور از موارد مهمی است که تعیین کننده قیمت موتور آسانسور هستند.

قیمت موتور آسانسور در کارخانه چگونه تعیین می شود؟

قیمت موتور آسانسور در کارخانه ها بر اساس عواملی تکنیکی در طراحی و کیفیت مواد اولیه تولید براورد می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *