مقالات و دسته بندی ها

نصب آسانسور بین راه پله چقدر هزینه دارد؟

آسانسور بین راه پله

ساختمان‌های قدیمی معمولاً دارای راه‌پله‌های بزرگی هستند و فضای کافی برای احداث آسانسور نیز دارند. نصب آسانسور وسط راه پله بهترین راه برای نصب آسانسور در ساختمان‌های قدیمی و فاقد آسانسور می‌باشد.

در ادامه مطلب، پس از یک معرفی کوتاه و آشنایی با انواع آسانسور، توضیحاتی درباره نحوه نصب و شیوه محاسبه هزینه آسانسور ارائه خواهیم داد، تا در نهایت به پاسخ این پرسش برسیم که نصب آسانسور بین راه پله چقدر هزینه بر میدارد؟

 

نحوه محاسبه هزینه نصب آسانسور در بین راه پله

برای محاسبه هزینه نصب آسانسور بین راه پله، باید عوامل متعددی از جمله نوع آسانسور، برند سازنده قطعات، تعداد طبقات، ظرفیت آسانسور و سرعت آن را در نظر گرفت؛ البته مشخصات ظاهری و تزئینات به کار رفته نیز تا حدودی مهم هستند.

علاوه بر اینها فاکتورهایی مانند شرایط حاکم بر ساختمان، قیمت بررسی و کارشناسی، گرفتن مجوز و استحکام بنا نیز بر هزینه نصب آسانسور در راه پله تاثیر می‌گذارند.

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که گاهی اوقات جهت فراهم کردن فضای مورد نیاز آسانسور، باید بخشی از راه پله را تخریب کرد. طبیعتاً چنین چالش‌هایی، تأثیر زیادی بر هزینه نصب آسانسور وسط راه پله می‌گذارند.

مشاوره تلفنی فرابالابر

دلایل نصب آسانسور بین راه پله

فقدان فضای کافی و عدم امکان نصب آسانسور معمولی در ساختمان‌های قدیمی، اصلی‌ترین علت نصب آسانسور بین راه پله است؛ البته هدف از نصب آسانسور، راحتی رفت‌وآمد ساکنین آپارتمان و همچنین کمک به سلامتی آنان است.

لازم به توضیح است که نصب آسانسور وسط راه پله، دشوارتر از راه‌اندازی آسانسور برای یک ساختمان نوساز است و چه بسا این کار هزینه‌های جانبی نیز داشته باشد؛ از این رو پیش از هر اقدامی، باید رضایت ساکنین را برای انجام این کار جلب کرد؛ چرا که راه پله، بخش عمومی هر مجتمع آپارتمانی به‌ شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید :  مقایسه آسانسور هیدرولیک با کششی

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود، مالکین آپارتمان، هزینه نصب آسانسور در راه پله را متحمل شوند، این است که اکثر مردم تمایل دارند، آپارتمانی را خریداری یا اجاره کنند که دارای آسانسور باشد. این مسئله بر قیمت ملک نیز تأثیر می‌گذارد.

 

انواع آسانسور مناسب برای بین راه پله

انواع آسانسور مناسب برای بین راه پله

به طور کلی برای بین راه پله از آسانسور هیدرولیکی یا کششی استفاده می‌شود. آسانسور هیدرولیکی بر پایه جک و موتور هیدرولیکی کار می‌کند و یکی از مزایای آن این است که به اتاقک سقف نیاز ندارد؛ به همین علت شیک‌تر به نظر می‌رسد.

تنها ایراد آسانسور , بالابر هیدرولیکی این است که در ساختمان‌های بسیار مرتفع، قابل استفاده نیستند و نصب آنها برای بناهای بیش از 8 طبقه توصیه نمی‌شود.

سیستم آسانسور کششی بر پایه اصطکاک بین فلکه کششی موتور و سیم بکسل عمل می‌کند. قاب‌وزنه‌، اصلی‌ترین بخش این آسانسور را تشکیل می‌دهد.

برای نصب آسانسور و بالابر کششی در راه پله، باید فضای کافی وجود داشته باشد؛ به همین دلیل، استفاده از آسانسور هیدرولیکی، برای راه پله رایج‌تر است. ناگفته نماند که در حالت کلی قیمت نصب آسانسور بین راه پله، مناسب‌تر است؛ اما عوامل زیادی بر چنین هزینه‌هایی تأثیر می‌گذارند که در بخش‌های بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

 

نحوه نصب آسانسور بین راه پله

قبل از هر چیز روی این نکته تأکید می‌کنیم که نصب آسانسور بین راه پله، حتماً باید توسط فرد متخصص انجام شود. به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که حتی اگر آسانسور و کلیه تجهیزات جانبی آن از کیفیت ساخت عالی برخوردار باشند، در صورت عدم نصب صحیح، اصولی و استاندارد، به احتمال زیاد ایمنی لازم وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید :  نصب آسانسور در کرج

علاوه بر این ممکن است، در آینده، خسارات سنگینی به آسانسور وارد آید و مجبور شوید، هزینه مضاعفی برای تعمیر و نگهداری بپردازید؛ بنابراین در این خصوص نگران قیمت نصب آسانسور وسط راه پله نباشید و کار را به کاردان بسپارید.

به‌طورکلی نصب آسانسور در وسط راه پله، مشکل‌تر از نصب این وسیله بالابر در شرایط عادی است. این کار نیاز به بررسی فضا، اخذ مجوز و رعایت یک سری استانداردها دارد؛ همچنین در بسیاری از موارد، بخشی از هزینه نصب آسانسور در راه پله، به ایجاد فضای کافی اختصاص می‌یابد.

مشاوره تلفنی فرابالابر

 

مراحل اصلی نصب آسانسور وسط راه پله عبارتند از:

  • بررسی ساختمان، مطالعه استانداردها و مشورت با افراد متخصص
  • خرید آسانسور و قطعات جانبی آن
  • نصب ریل آسانسور و سایر قسمت‌های آن
  • نصب تجهیزات الکترونیکی آسانسور (موتور، سیم‌کشی و …)
  • تست و بررسی عملکرد آسانسور و ایمنی آن
  • راه‌اندازی آسانسور

 

بهترین مرکز نصب و راه‌اندازی آسانسور بین راه پله

آسانسور بین راه پله چقدر

سوای از آنچه در بخش قبل گفته شد، انتخاب مرکز ارائه دهنده خدمات نیز از عوامل تعیین‌کننده هزینه نصب آسانسور در راه پله محسوب می‌شود. از طرفی این فاکتور مهم بر ایمنی و عملکرد بالابر نیز تاثیر می‌گذارد.

در اینجا از فرا بالابر به عنوان بهترین شرکت آسانسور در طراحی، نصب، سرویس، نگهداری و تعمیر آسانسور نام می‌بریم. حضور نیروهای مجرب، استفاده از بهترین تجهیزات و قیمت مناسب خدمات از جمله ویژگی‌های فرا بالابر هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *