مقالات و دسته بندی ها

پک کامل بالابر هیدرولیک شامل چه چیزهایی می باشد؟

خدمات ساختمانی آسانسور

بالابر هیدرولیکی در انواع متعددی ساخته می شود و این بالابر به علت کارایی بسیار بالا در صنعت و ساختمان ها و جابه جا کردن اجسام و افراد بسیار محبوب است.

این بالابر از نظر امنیت ضریب بالایی دارد و به ‌عنوان یکی از پر فروش‌ ترین بالابرها شناخته می ‌شود. در این مقاله از شرکت فرابالابر سعی داریم به معرفی پک کامل بالابر هیدرولیکی خانگی، مغازه ای و سایر بالابرهای هیدرولیکی بپردازیم.

 

 

لیست کامل پک بالابر هیدرولیکی

در پک کامل بالابر هیدرولیکی متحرک اجزایی تعبیه شده اند که شامل موارد زیر می شود:

  • سیلندر هیدرولیک که یک پیستون را در بر می‌گیرد
  • مخزنی برای ذخیره ‌سازی روغن
  • پمپ برای تولید انرژی برای حرکت سیال
  • موتوری برای تولید نیروی مکانیکی
  • دریچه ‌هایی برای دستکاری جریان سیال

اما اگر می خواهید به طور دقیق بدانید بالابر هیدرولیک شامل چه قطعاتی می باشد در ادامه این مقاله لیست کامل پک هیدرولیکی را به شما معرفی می کنیم

  • الکتروموتور بالابر هیدرولیکی

الکتروموتور بالابر هیدرولیکی

از موتور هیدرولیکی برای بلند کردن و حرکت اشیا استفاده می کند.این قطعه مهم ترین قطعات بالابر هیدرولیکی است که جریان مورد نیاز برای نیرو و حرکت بالابر هیدرولیک را تامین می کند.

هم چنین نیروی لازم برای گردش پمپ هیدرولیک را اعمال می کند و پمپ را به حرکت در می آورد تا دستگاه بتواند به ارتفاع مورد نظر دسترسی پیدا کند.

موتورهای به کار رفته در بالابرهای هیدرولیکی را به دو صورت، غوطه ور در روغن و هوا خنک تولید می شوند معمولا موتورهای غوطه ور در روغن مزایای بیشتری دارند که شامل کم سر و صدا بودن آن ها و کم مصرف بودن انرژی می باشد که در پک کامل بالابر هیدرولیک وجود  دارد.

  • پمپ هیدورلیک
بیشتر بخوانید :  حداکثر ارتفاع آسانسور هیدرولیک چقدر باید باشد ؟

پمپ در پک کامل بالابر هیدرولیک جز اساسی ترین قطعات بالابر هیدرولیک محسوب می شود. پمپ ها را مخصوص آسانسور طراحی می کنند که می توانند یک جریان یکنواخت و بدون پالس را تامین کند و باعث حرکت نرم و کم صدا بالابر هیدرولیکی می شود

  • شیر برقی بالابر هیدرولیکی

در واقع حرکت بالابر به شیر روغن وابسته است. شیر برقی کار کنترل جریان روغن در مسیر رفت و برگشت را بر عهده دارد. بنابراین باید از مواد مرغوب و کیفیت بالا برخودار بوده تا بتوانند عملکرد بالابر هیدرولیکی را بهبود ببخشند

از مهم ترین ویژگی های شیر برقی در بالابر هیدرولیکی این است که  جریان دقیق روغن ورودی و خروجی را بررسی می کند تا به این شکل بتواند سرعت آسانسور را کنترل کند.

مشاوره تلفنی فرابالابر

  • روغن بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیک روغن برای پایین آمدن بالابر به خروج از سیلندر نیاز دارد تا بتواند به مخزن باز گردد. یک نکته در خصوص روغن در بالابر هیدرولیکی این است که روغن باید با پمپ بالابر سازگاری داشته باشد.

هم چنین روغن بالابر باید ویسکوزیته پایینی داشته باشد بصورتی که به راحتی جاری شود چون ویسکوزینه بالا موجب کندی حرکت بالابر خواهد شد.

  • جک بالابر هیدرولیکی

جک بالابر هیدرولیکی از دو سیلندر روغن را به پیستون پمپ فشار منتقل می کند. پس از بسته شدن شیر مکش، می توان فشار داخل مخزن را دید. این فشار موجب می شود تا پیستون در محفظه بلند می شود و در نتیجه، جسم سنگین هم را به بالا برده می شود.

 

 

عملکرد بالابر هیدرولیکی

عملکرد بالابر هیدرولیکی

این بالابر برقی طراحی ساده ای دارد و بر اساس اصل پاسگال کار می کند. زمان بالا رفتن دستگاه، روغن از داخل مخزن به پمپ و لوله ها منتقل می شود در نتیجه پیستون بالابر را هل می دهد.

بیشتر بخوانید :  نصب آسانسور در کرج

اتاقک دستگاه به بالا حرکت می کند. با بسته شدن شیر، روغن فقط می تواند از مخزن به داخل سیلندر هدایت شود؛ در صورت باز بودن شیر برقی روغن فقط می تواند از سیلندر به داخل مخزن بازگردد.

با رسیدن بالابر به ارتفاع مورد نظر، پمپ خاموش می شود و بالابر در بالای پیستون قرار می گیرد و روغن وارد شده در داخل سیلندر باقی می ماند.

زمان پایین آمدن بالابر هیدرولیکی نیز روغن هیدرولیک به مخزن هدایت شده و با خالی شدن لوله ها، پیستون به جای قبلی خود باز می گردد و در نهایت، اتاق بالابر به پایین حرکت می کند.

 

 

مرکز طراحی و مجری تخصصی بالابر هیدرولیکی

بالابر های هیدرولیکی در شرکت فرابالابر با بهره گیری از فن ‌آوری پیشرفته و تجهیزات مدرن و براساس استانداردهای بین‌المللی ساخته شده و در نتیجه عملکرد عالی را تضمین می‌کنند.

در ساخت اسانسور هیدرولیک بایستی از پک کامل بالابر هیدرولیک مرغوب و با کیفیت بالا استفاده کرد. شرکت فرابالابر مرکز ساخت و فروش آسانسور و انواع بالابرهای هیدرولیکی است.

 این شرکت در ساخت بالابر هیدرولیکی بهترین نوع قطعات با بالاترین کیفیت را به کار می برد تا بتواند امن ترین بالابر هیدرولیکی را در اختیار مشتریان خود قرار بدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید بالابر و سفارش پک کامل بالابر هیدرولیک کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا با همکاران ما مشاوره کنند.مشاوره تلفنی فرابالابر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *